U našem gradu je XXIII put za redom, održan Medjunarodni plivački miting “Kup Pančevo 2019”. Na ovom takmičenju učestvovalo je 29 klubova iz Srbije i naši gosti iz Rumunije, Slovenije i Bosne i Hercegovine. Pančevački bazen bio je pun do maksimuma, što plivačima, roditeljima, bakama i dekama koji su vatreno navijali za svoje plivače.

Naš klub, nastupio je sa 74 takmičara koji su osvojili 37 medalja. Takmičenje je počelo sa štafetom 8x50m prsno, u kojem je “Dinamo” osvojio prvo mesto u sastavu: Belić Katarina, Husarik Dagmar, Nadj Andrea, Poljak Mia, Ćirković Martin, Ranković Petar, Stojšić Ognjen i Šondić Strahinja.

Kao i svake godine, najviše pažnje privukla je memorijalna trka 100m kraul “APRO ZOLTAN” u apsolutnoj muškoj kategoriji. Ove godine prvo mesto osvojio je plivač “Partizana” Antonijević Vladimir. Vladimir je medalju dobio od Ilone Apro.

• Šondić Strahinja 100m kraul, 100m prsno i 100m ledjno I mesto

Strahinja je dobio pehar i nagradu za najuspešnijeg plivača u “C” kategoriji.

Plivačica “11. Aprila” Jovanović Lena, zasigurno će pamtiti svoj nastup na ovom takmičenju. Lena je u disciplini 50m ledjno, oborila nacionalni rekord u svojoj kategoriji, isplivavši trku sa vremenom 35,19.

Hvala svim učesnicima koji su učinili ovo takmičenje nezaboravnim, roditeljima “Dinama” na nesebičnoj pomoći, sudijama na fer i poštenom sudjenju i svima koji su odvojili vreme da posete ovo takmičenje. Nadamo se, ponovnom druženju…