Kruševac “Šarengradski kup 2023”

15 maj,2023 | Vesti

U Kruševcu je u subotu, 13.05. održan medjunarodni plivački miting “Šarengradski kup 2023”. Na ovom takmičenju učestvovali su plivači iz Bugarske, Makedonije, Bosne i Hercegovine i Srbije. Od ukupno 359 prijavljenih takmičara, boje našeg kluba branio je 12.

Ovo je bilo takmičenje u kom su zasijali naši plivači, a jedina plivačica koja se okitila medaljama je Darija Veličkovski. Ona je osvojila dve medalje i to I mesto u disciplini 100m delfin i II mesto u disciplini 100m prsno.

Stefan Miltenović, osvojio je tri bronzane medalje i to u trkama na 50, 100 i 200m kraul.

Martin Ćirković I mesto u disciplini 100m prsno, a Martin Husarik II mesto na 50m ledjno.

Najuspešniji su bili Milutin Jocić i Miloš Pantić.

Milutin je osvojio tri zlatne medalje i to u disciplinama 50m kraul, ledjno i delfin stilom, a Miloš dve zlatne medalje na 50m kraul i ledjno i treće mesto na 50m delfin. Milutin je proglašen za najuspešnijeg takmičara za kategoriji dečaka 10 godina, a Miloš u ketegoriji 9 godina.