Kup Pančevo 2019 – XXIII

25 nov,2019 | Vesti

U našem gradu je XXIII put za redom, održan Medjunarodni plivački miting “Kup Pančevo 2019”. Na ovom takmičenju učestvovalo je 29 klubova iz Srbije i naši gosti iz Rumunije, Slovenije i Bosne i Hercegovine. Pančevački bazen bio je pun do maksimuma, što plivačima, roditeljima, bakama i dekama koji su vatreno navijali za svoje plivače.Naš klub, nastupio je sa 74 takmičara koji su osvojili 37 medalja. Takmičenje je počelo sa štafetom 8x50m prsno, u kojem je “Dinamo” osvojio prvo mesto u sastavu: Belić Katarina, Husarik Dagmar, Nadj Andrea, Poljak Mia, Ćirković Martin, Ranković Petar, Stojšić Ognjen i Šondić Strahinja.Kao i svake godine, najviše pažnje privukla je memorijalna trka 100m kraul “APRO ZOLTAN” u apsolutnoj muškoj kategoriji. Ove godine prvo mesto osvojio je plivač “Partizana” Antonijević Vladimir. Vladimir je medalju dobio od Ilone Apro.
Plivačice “Dinama” koje su osvojile medalje su:

Belić Katarina 100m prsno I mesto, 200m mešovito i 400m kraul II mesto
Husarik Dagmar 100m ledjno, 100m delfin i 200m mešovito I mesto i 400m kraul III mesto
Konstantinov Marta 100m prsno III mesto
Milutinović Srna 50m kraul, 50m ledjno, 50m delfin i 100m mešovito I mesto
Nadj Andrea 100m prsno I mesto
Poljak Andrea 50m ledjno II mesto
Poljak Mia 100m delfin I mesto, 100m kraul II mesto, 200m mešovito i 400m kraul III mesto