Letnje PV 26.06.2021.

26 jun,2021 | Vesti

Proteklog vikenda održano je LETNJE PRVENSTVO VOJVODINE 2021. Lepa vest obradovala je naše plivače, jer je odlučeno da se ovo prvenstvo održi u našem gradu. Organizator prvenstva je Plivački Savez Vojvodine, a klub domaćin je Plivački klub “Dinamo”.

U subotu, 26.06. sezonu plivanja na otvorenom bazenu našeg grada, imali su čast da otvore plivači u kategoriji PIONIRA i KADETA. Od ukupno 16 klubova i prijavljenih 205 takmičara, naš klub predstavljalo je njih 17. Osvojeno je 6 medalja, 4 srebrne i 2 bronzane.

Najuspešnija je bila Danica Konstantinov koja je osvojila dve srebrne medalje u disciplinama 100m ledjno i 200m mešovito, dok je u trci 100m kraul zauzela treće mesto.Srna Milutinović osvojila je srebro u disciplini 100m delfin. Štafeta u disciplini 4x50m mešovito, u sastavu Danica Konstantinov, Olga Gavrilović, Srna Milutinović i Magdalena Pantić osvojila je drugo mesto.U štafeti kadeta, disciplina 4x50m mešovito osvojena je bronzana medalja. Štafeta je bila u sastavu, Andrea Poljak, Nina Čiča, Marta Konstantinov i Katarina Periz.Sa ukupno osvojenih 235 poena, pioniri su zauzeli ekipno 4 mesto u konkurenciji od 12 klubova, dok su kadeti sa osvojenih 3737 poena zauzeli ekipno 7 mesto od ukupno 11 klubova.U nedelju, 27.06. osvanuo je još jedan tropski letnji dan. Takmičenje je u kategoriji juniora i u apsolutnoj konkurenciji. Na ovom takmičenju, ekipno je osvojeno 7. mesto sa ukupno osvojenih 8242 poena.

Štafeta u sastavu Iva Vranješ, Andrea Nađ, Jelena Vrhovac i Dagmar Husarik osvojila je drugo mesto u disciplini 4x100m mešovito.Andrea Nađ bila je najuspešnija, osvojivši tri prva mesta u disciplinama 50m, 100m i 200m prsno.Dagmar Husarik četiri srebrne medalje u disciplinama 50m delfin, 50m i 100m ledjno i 200m mešovito.

Iva Vranješ dve bronzane medalje u disciplinama 50m i 100m ledjnim stilom.Jelena Vrhovac jednu srebrnu medalju u disciplini 200m delfin.Petar Petrović osvojio je drugo mesto u disciplini 100m ledjno.

Posle godinu i po dana pandemije, možemo reći da je protekli vikend bio sjajan. Nedostajala su takmičenja i druženja i navijanje mnogobrojne publike. Ali, i onaj mali broj navijača koji je bio na tribinama Pančevačkog bazena, uspeo je da vrati osmeh na lice plivačima svojim navijanjem. Čestitke svima… do novog druženja