“Sarajevu s LJubavlju” 02.-03.04.2022.

4 apr,2022 | Vesti

U Sarajevu, je proteklog vikenda, 02.-03.04.2022. održan XIX medjunarodni plivački miting “SARAJEVU S LJUBAVLJU 2022“. Na ovom takmičenju, takmičilo se 379 plivača iz Slovenije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore i Srbije.

Naš klub predstavljalo je šest takmičara, plivači trenera Biljane Šondić, kao i naša najuspešnija plivačica, Anja Crevar. Malo je reči, da su se naši predstavnici dobro pokazali. Osim popravljenih vremena, svi naši plivači, osvojili su medalje, a ukupno ih je osvojeno 26.

Anja Crevar osvojila je prva mesta i zlatne medalje u disciplinama 100m prsno, 200m ledjno i 400m kraul, dok je u disciplini 50m delfin, osvojila srebrnu medalju. Anja je najuspešnija takmičarka ovog takmičenja.

Najsjajnije su bile medalje Marte Konstantinov. Ona je osvojila 6 zlatnih medalja. U disciplinama 50m prsno, osvojila je dve medalje u svojoj i u apsolutnoj kategoriji, 100m prsno i 200m mešovito, po dve zlatne medalje u pred finalnim i finalnim trkama.

Andrea Nadj u disciplini 50m prsno i srebro, 100m prsno srebro i bronza i u disciplini 200m prsno dve srebrne medalje.
Dagmar Husarik 200m ledjno i 400m mešovito zlatna i bronzana medalja. U disciplini 10m delfin srebrna medalja.

Andrea Poljak u disciplini 100m ledjno bronzana medalja, a u disciplini 200m ledjno srebro i bronza.

Stefan Miltenović je osvojio tri srebrne medalje i to u disciplinama 100m ledjno i kraul i 200m kraul.

Martin Ćirković je osvojio zlatne medalje u disciplinama 50, 100 i 200m prsno i dve srebrne medalje u disciplinama 50m delfin i 200m prsno. Martin je osvojio pehar, kao najuspešniji takmičar u svojoj kategoriji.